Terapia reiki

Jest to metoda leczenia za pomocą energii życiowej

Słowo Reiki pochodzi z języka japońskiego i oznacza uniwersalną energię życiową, która pomaga przywrócić organizmowi pełną równowagę na wszystkich płaszczyznach.

Terapia Reiki jest bardzo delikatną i odprężającą formą pracy z ciałem. Szczególnie polecana dla osób, które czują się wyczerpane, potrzebują wzmocnienia naturalnych sił organizmu i relaksu.

Zgodnie z medycyną energetyczną organizm ludzki nie jest niczym innym jak tylko energią. Jego pierwsze zaburzenia manifestują się na poziomie energetycznym pod postacią różnych dysharmonii. Gdy osiągną odpowiednią intensywność widoczne są pod postacią symptomów fizycznych.

Terapia Reiki polega na przekazywaniu uzdrawiającej energii przesyłanej od terapeuty do pacjenta, poprzez delikatny dotyk rąk. Szczególne układy i pozycje rąk terapeuty jak również specjalnie dobrane miejsca energetyczne na ciele pacjenta i niepowtarzalny, relaksujący klimat zabiegów są charakterystyczne dla tej metody. Terapia Reiki może stanowić znakomite uzupełnienie terapii konwencjonalnej jako metoda wspomagająca. Osoba korzystająca z tego zabiegu jest całkowicie ubrana, leży na stole do masażu a ręce terapeuty poruszają się tuż nad nią.

Długość terapii Reiki jest różna w zależności od schorzenia i osoby potrzebującej wsparcia energetycznego i wynosi od ok. 30 min. do nawet 1,5 godziny. Za każdym razem zarówno ilość zabiegów jak i częstotliwość jest dobierana indywidualnie dla każdej osoby. Korzystanie z zabiegu energetycznego Reiki wspiera w każdym dobrym działaniu, wzmacnia pozytywne intencje i twórcze myśli.

Zabieg ten równoważy nas na wszystkich poziomach naszego istnienia czyli ciała, umysłu oraz ducha. Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i osób w starszym wieku. Ponieważ Reiki oddziałuje na całą energetykę pacjenta, może być stosowany zarówno przy dolegliwościach fizycznych jak i przy problemach natury mentalnej.

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności