Terapia krzyżowo-czaszkowa

cranio - sacralna

Terapia czaszkowo-krzyżowa to holistyczny system terapeutyczny. Zakłada ona, że pod wpływem rozmaitych czynników - stresu, urazów czy traumatycznych przeżyć - powstają w organizmie cysty energetyczne, które blokują jego prawidłowe funkcjonowanie.

Ciało człowieka to system, w którym wszystko jest ze wszystkim połączone, a oś tego systemu stanowi układ czaszkowo-krzyżowy. Płyn opływający mózg  pulsuje w specyficzny sposób, powodując ruch mózgu, przenoszony dalej na kości. Są to minimalne drgania na szwach czaszki, które poprzez oponę twardą wywołują dalej ruch kości krzyżowej. Człowiek jest zdrowy, gdy ten cały system jest otwarty i gdy w momencie pulsacji płynu kości ruszają się w prawidłowy sposób.

Rytm tętnienia płynu mózgowo-rdzeniowego, zgodnie z którym poruszają się kości czaszki to tzw. oddechem życia. Jest to trzeci fizjologiczny rytm po oddechu płucnym i biciem serca. Zaburzenie tego rytmu może spowodować nieprawidłowości pracy całego organizmu. A przywrócenie właściwej pulsacji, przywraca stan równowagi.

Terapia cranio-sacralna ta polega na bardzo delikatnej manipulacji i uciskaniu w obrębie czaszki, kości krzyżowej, przepon czy stóp. Celem jej jest rozluźnienie struktur łącznotkankowych, których napięcie może powodować wiele kłopotów zdrowotnych.

Terapia jest bardzo przyjemnym i spokojnym zabiegiem. Wprowadza organizm pacjenta w stan równowagi, spokoju i wyciszenia. Rolą terapeuty jest przypomnienie organizmowi pacjenta, że sam potrafi się uzdrowić.

Pod wpływem terapii krzyżowo-czaszkowej ludzie nawet zmieniają się pod względem fizycznym i psychicznym, mogą także zmienić sie ich plany i cele życiowe.

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności